Bine aţi venit, Vizitator
Principală » Articole » CT "GALATA"

Campionatul de iarnă la tehnica turismului pedestru (etapa III, individual pe echipe)
Pe data de 23 februarie 2013 echipa de tursim „Galata” a participat la Campionatul de iarnă la tehnica turismului pedestru (etapa III, individual pe echipe), care s-a desfășurat în incinta LT „Mihai Grecu). 
Deși vîrsta participanților variază între 11-14 ani am participat în toate categoriile de vârstă: MW-12, MW-14, MW-16, MW-18, MW-21. Participarea în categoriile de vârstă mai mari au servit ca un antrenament, dar și ca o încercare a propriilor puteri în concurența sportivă. 
Toți participanții la competiții au primit plăcere, dorința de a participa în continuare și speranța în victoriile viitoare. Acest campionat, ca și precedentul (etapa a II-a desfășurată, de asemenea, în incinta LT „Mihai Grecu”) au demonstrat că echipa „Galata” este una din cele mai puternice nu doar din Cișinău, ci și din întreaga republică în categoria respectivă de vârstă și nu doar.
Și nu este prima dată când membrii echipelor Galata” și LAȘM (Liceul Academiei de Științe a RM) participă într-o componență comună LAȘM-Galata, totuși e prima dată când s-a format o echipă cu diferență atât de mare de vârstă.
 
Clasament general
MW-14 locul I
  MW-16 locul III
  MW-18 locul III
  MW-21 locul III
 
  1.                                         Clasament individual
  2. Rezultatele individuale, nu doar cele premiante, dar care, totuși, au facilitat ridicarea pe podium în clasamentul general, merită să fie prezentate:
  3. băieți (M) fete (W)
      W-12 (18 participanți)
    locul IX Golan Mihaela

    locul XII Gernei Diana
    locul XVII Balițchi Nicoleta
    M-14 (16 participanți)
    locul III Golan Ion
    locul IV Gîrneț Dan
    locul VI Andronache Stas
    locul XI Golovei Dan
    W-14 (20 participanți)
    locul I Lungu Valeria
    locul IV Ciocoi Ana-Maria
    locul VI Osoianu Nicoleta
    locul XII Golan Mihaela
    M-16 (19 participanți)
    locul VI Golovei Dan
    locul VIII Golan Ion
    locul IX Gîrneț Dan
    locul X Andronache Stas
    W-16 (18 participanți)
    locul V Ciocoi Ana-Maria
    locul XIV Lungu Valeria
    locul XVII Golan Mihaela
    M-18 (27 participanți)
    locul IX Untilă Victor
    locul XVI Golan Ion
    locul XVII Gîrneț Dan
    locul XX Cocieru Efim
    locul XXII Frunze Nicolai
    W-18 (10 participanți)
    locul VI Ciocoi Ana-Maria
    locul VII Lungu Valeria
     
    M-21 (13 participanți)
    locul I Golovei Andrei

    locul V Untilă Victor
    locul XI Cocieru Efim
    W-21 (9 participanți)
    locul V Ciocoi Ana-Maria

    locul VII Lungu Valeria
    locul VIII Golovei lilia
 
Categorie: CT "GALATA" | Adăugat de: admin (2013-02-24)
Vizualizări: 96 | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]